Książka – Świadomi i pomocni – za darmo


Świadomi i pomocni – w stronę odpowiedzialnej turystyki. Przykłady z Nigru i Sierra Leone, Sylwia Kulczyk i Agnieszka Bajtyngier

swiadomi i pomocni za darmoAutorki opisują na konkretnych przykładach znaczenie turystyki dla mieszkańców dwóch wybranych do szczegółowej analizy krajów – Sierra Leone i Nigru. Wskazują na gospodarczą i społeczno- kulturową rolę tutystyki oraz na jej udział w ochronie przyrody. Obserwacje terenowe, przeprowadzone rozmowy i wywiady dostarczają bardzo ciekawego materiału z pierwszej ręki Autorki nie starają się lukrować rzeczywistości. Omawiają jasne strony oddziaływania turystyki na społeczności lokalne, ale nie stronią też od prezentowania tych ciemniejszych.” z recenzji dr hab. Bogumiły Lisockiej-Jaegerman.

Sylwia Kulczyk – geograf i ekolog krajobrazu. Doktor Nauk o Ziemi, adiunkt w zakładzie Geografii Turyzmu i Rekreacji na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Badanie relacji zachodzących między ludźmi a przyrodą łączy z pasją podróżowania. Szczególnym sentymentem darzy kraje Sahelu. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, przewodników turystycznych oraz reportaży z pięciu kontynentów.

Agnieszka Bajtyngier – absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się antropologią Afryki Zachodniej i analizą rozwoju stref niestabilnych politycznie. W 2008 roku pracowała w nigeryjskiej organizacji pozarządowej HEDA w Lagos. Zaangażowana była w projekt łagodzenia konfliktów zbrojnych poprzez wspieranie dialogu lokalnych liderów. Spędziła łącznie blisko rok na badaniach terenowych, odwiedzając wiele państw.

Zamów książkę lub pobierz  jej wersję elektroniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *