Grudniowy numer miesięcznika Skarb za darmo 1


Już w tym tygodniu do drogerii Rossmann trafia grudniowy numer naszego miesięcznika. Oczywiście w prezencie dla naszych klientów! Co w numerze?

miesięcznik Skarb za darmoW radiu grają spokojniej i łagodniej. W telewizji jakby więcej filmów familijnych i mniej łubudu. Na wystawach sklepów nobliwe białe bluzki i grzeczne małe czarne. Idą święta. Czas miłości, refleksji, spokoju.

Ale większość z nas przerzuca się w inną, równoległą rzeczywistość. Pędzimy, żeby kupić, przydźwigać, przyrządzić, wysprzątać, obdarować… I kiedy wreszcie nadchodzi „cicha noc, święta noc”, trudno się wyciszyć. Drobne problemy i drobiazgi wciąż przesłaniają nam to, co najważniejsze.
W grudniowym „Skarbie” chcemy was na chwilę w tym biegu zatrzymać. Zmienić perspektywę, spojrzeć na życie i to, co nas w nim spotyka, jak na mały cud.

Sabina Kujawska przedstawia trzy niezwykłe, choć prawdziwe historie. Przydarzyły się zwykłym ludziom, mogą przydarzyć się i wam. „Nie przegapiaj ich, nie mijaj. Są chwile, które tylko pozornie znaczą niewiele. Wiedzą to filozofowie i poeci. A my? Czasem los zatrzyma nas w miejscu. Jak bohaterów tych opowieści. I wtedy nagle wszystko nabiera większego znaczenia. W święta życzmy sobie takich chwil” – tak Sabina Kujawska zaczyna wigilijne opowieści.

Bo to chwile radosne i smutne składają się na życie takich kobiet jak my. Genialnie odsłania to Krystyna Janda w spektaklu „Danuta W.” w Teatrze Polonia. Przez dwie godziny piecze szarlotkę i opowiada o rodzinnym życiu w cieniu Lecha Wałęsy:
„Pani Danuta mówi: byłam przy mężu, były dzieci – ale nikt nie zwracał na nas uwagi. I to ją do dziś trochę boli. Wychowała ich ośmioro w mieszkaniu, w którym przez 12 lat było biuro Solidarności, ciągły podsłuch, ani chwili intymności.”
Ona się nie skarży. Opowiada, jak to wyglądało z jej perspektywy. Pokazuje drugą stronę medalu tej wielkiej historii”. Spektakl stał się wydarzeniem. I wielkim przeżyciem – nie tylko dla kobiet, które odnajdują samych siebie w historii „Danuty W.”, ale i dla tych, którzy tej codziennej, meczącej krzątaniny nie doceniają.

A jeżeli jesteśmy przy krzątaninie: podpowiadamy, jak wybrać prezent, jak ubrać choinkę inaczej niż zwykle, jak udekorować mieszkanie ładnie, niedrogo i oryginalnie, jak zorganizować przedświąteczne przygotowania, żeby ze wszystkim zdążyć na czas i dać się wykazać wszystkim członkom rodziny. I – obowiązkowo – jak zadbać o urodę. A na deser: Anna Wyszkoni namawia do rodzinnego kolędowania.
Wszystkiego najlepszego na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Miłości i radości!

A grudniowego „Skarbu” szukajcie w drogeriach Rossmann od 6 grudnia.

Źródło: http://www.rossnet.pl/Artykul/Grudniowy-numer-miesiecznika-Skarb,198200

{Podziękowania za link Pani Katarzynie O.}


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Grudniowy numer miesięcznika Skarb za darmo